Rok 2014

Krajský přebor mládeže v Rybolovné technice ve Kdyni 14.12.2014

Ani zimní počasí neodradí naše mladé rybáře a tak jsme pod vedením Jana Hozmana vyrazily na halové závody v rybolovné technice (hody na terče) ve Kdyni. Tato závodní technika je pro nás novinkou a čeká nás ještě velká spousta práce v trénincích.

Vyrazily jsme v 6 členném týmu, ve kterém byli Daniel Bárta, David Holub, Ondřej Holub, Jan Kohout, Miroslav Strolený a Jakub Záleský. Závodilo se v tzv. dvojboji – hod zátěží na skish a hod zátěží na arenberg.

Nejlepší bodový zisk za náš tým získal Daniel Bárta v kategorii starší žáci, kde se umístil na 14. místě. Dále stojí za zmínění 9. místo v kategorii mladší žáci Ondřeje Holuba a za zmínku stojí náš nováček Jakub Záleský.

Celkově se náš tým umístil na 7. místě z 9 týmů. Doufáme, že na příštích závodech budou naše výsledky lepší i díky tomu, že budou na domácí půdě.

Fotky ze závodů - barcakoh.rajce.idnes.cz/Krajsky_halovy_prebor_RT_14.12.2014

Listina výsledků - Halovky Kdyne prosinec 2014.pdf (305379)

Pouze pro Dana, kluky Holubů, Palackých, Janýse, Míru, Pepu

Halový územní přebor v rybolovné technice.

Místo konání: Sportovní hala ve Kdyni

Datum konání: 14.12.2014(Neděle)

Zahájení soutěže: 9:00(zápis od 08:30)

Propozice soutěže

Disciplíny: 2x zátěž skish, 2x zátěž aremberk. Soutěž rybářských znalostí(do soutěže se nezapočítává)

Kategorie: Mladší žáci a žákyně (2002 a mladší)

Starší žáci a žákyně (2001-1999) Juniorky a junioři (1998-1996)

Čtyřčlenná družstva(maximálně 2 junioři)

Krajský přebor mládeže ve feederu 18.10.

Sobotní feederové závody se konaly pod záštitou Odboru lovu ryb feederem. Sraz byl naplánován na soutoku Radbuzy a Mže. Z důvodu předchozích vydatných dešťů se pořadatelé rozhodli, kvůli velkému průtoku vody přesunout klání na Borskou přehradu.

Prvotní zájem v kroužku byl o tyto závody velký, přesto odjíždíme ve složení Jan Kohout, Kristýna Palacká a Petr Palacký pod vedením manželů Hozmanových.

Po rozlosování míst a přípravě odstartoval závod s hodinovým zpožděním. Pořadatelé závodu se rozhodli uspořádat jednokolový závod v časovém úseku 4 hodin. Začátek nebyl nějak úchvatný, ryby se držely zkrátka snad z důvodu diety. Jak čas ubíhal, začaly i nám přibývat úlovky. Jako první ulovil rybu Jan Kohout následován Petrem Palackým. Klukům se dařilo ryby pravidelně odlovovat. Bohužel naše ozdoba týmu Kristýna Palacká, která byla z důvodu vyššího věku přeřazena do kategorie dorostu, měla na četnost úlovků smůlu. Na jejím místě se vyskytovala ryba v malém počtu a v malé velikosti.

Patronát nad celou akcí drželi prvoligoví závodníci ve feederu, kteří byly po celou dobu všem závodníkům nápomocní a rozdávali cenné rady a pomoc všem. To se vyplatilo Kristýně, které část závodu jeden z patronů závodu pomáhal a díky tomu se jí podařilo pár ryb ulovit. A tak si v kategorii dorostu odvezla domů medaily a krásný pohár za třetí místo.

V žácích se a 5. místě umístil s minimálním rozdílem od třetího místa Jan Kohout a na 7. místě Petr Palacký.

Našim závodníkům neprospěla změna hodnocení z vážení na měření úlovků, z důvodu technické poruchy na váze.

Opět bych chtěl velice pochválit Kristýnu za výdrž a Petra za zlepšující se výkon. Honza ukázal, že jsou jeho výkony na vysoké úrovni.

Velká poděkování patří Odboru lovu ryb feederem a jejich sponzorům firmě Sensas a Rybářským potřebám U Habakuka.

Odkaz na fotky zde : barcakoh.rajce.idnes.cz/Krajsky_prebor_mladeze_ve_feederu_18.10.

Krajský přebor v plavané 5.10.

V neděli 5.10.2014 proběhlo podzimní kolo krajského přeboru mládeže v lovu ryb na plavanou. Vše se odehrálo v Plzni na krásné řece Radbuze. Závod byl pořádán Odborem mládeže a Odborem LRU ÚS Plzeň zastoupené Jiřím Podskalským a Václavem Loudou.

Náš kroužek jeli reprezentovat Daniel Bárta, David Holub, Ondřej Holub, Kristýna Palacká a nováček Petr Palacký pod vedením Jana Hozmana. Závod byl rozdělen na dvě kola s dobou lovu 3 hodiny. Samotný lov byl zahájen v 9.00. Oproti jarnímu kolu krajského přeboru se nám v prvním kole dařilo lovit ryby pravidelně, ale jejich velikosti a váha byla dosti malá. Převážně se lovily drobné oukleje.  Výjimku tvořili Daniel Bárta a David Holub, kteří ulovili i pár plotic a cejnů. Ke konci prvního kola jsme se více zaměřili na lov oukleje. Nejlépe se to podařilo Kristýně Palacké, která si tím zajistila v prvním kole 6. místo.

Začátek druhého kola se nesl v podobném rytmu jako v kole prvním. Celý tým se věnoval odlovu drobné oukleje, která se na daném úseku hojně vyskytovala i v odpoledních hodinách. Naše výkony v druhém kole se díky správně zvolené taktice zvýšily. Bohužel jediný, u koho tato taktika nefungovala, byl Daniel Bárta. Danovo vylosované místo nepřineslo téměř žádné úlovky jako u zbytku týmu, proto bylo nutné změnit taktiku. Záměr se nám povedl a Dan pravidelně odlovoval větší plotice, které mu ve druhém kole zajistily nejlepší umístění z našeho týmu a to 2. místo v celkovém pořadí druhého kola.

Pořadí jednotlivců z našeho týmu bylo následující. Nejlepší 4. Místo obsadil Daniel Bárta, 7. místo David Holub, 8. místo Kristýna Palacká, 11. místo Ondřej Holub a 12. místo Petr Palacký.

Všem našim závodníkům se dařilo a získali tak hodnotné ceny. Obzvláště bych chtěl pochválit Petra Palackého, který se ve svém nízkém věku v takto dlouhém a těžkém závodě velice pěkně prezentoval.

Dále bych chtěl pochválit Daniela Bártu za výborné umístění a Kristýnu Palackou za výdrž a dobrý výkon. Také nesmíme zapomenout na sourozence Holubovi, kteří oba dva ukázali, co v nich je.

odkaz na foto zde: louda74.rajce.idnes.cz/LRU_plavana_krajsky_prebor_dorostu_2014

Výsledky závodů RT - Kdyně - 26.4.2014

vkládám ýsledky sobotních závodů

závody Kdyne 2014 uprava pro tisk.xlsx (17710)

Krajské kolo v plavané -19.4.2014

Krajské kolo v plavané proběhlo v Plzni dne 19.4.2014. Za náš kroužek se zúčastnili tito žáci - Dan, Ondra a Míra. Z počtu 14 dětí se na 11 místě umístil Dan (bez úlovku), na 10 místě Ondra (s jednou rybou) a na krásném třetím místě se umístil Míra (se 3 rybami). Druhé kolo této soutěže bude pokračovat na podzim. Mírovi gratulujeme ke krásnému třetímu místu.

Trénink RT 21.4.2014 a závody v RT 26.4.2014

Na Velikonoční pondělí se od 14.00 hodin bude na hřišti u školy konat trénink RT - hod na terče. Trénink je před závody v RT, které se konají 26.4. ve Kdyni. Prosím, potvrdit účast na tréninku opět SMS zprávou.

Na tyto závody je volných 8 míst. Prosím o včasné přihlášení dětí SMS zprávou. Nejpozději do 19.4.2014.

Přikládám propozice pro tento závod.

Český rybářský svaz.docx (16493)

Plzeňský Plaváček 15.4.2014

I za nepříznivého počasí se na Borské přehradě konal Plzeňská Plaváček - závod v plavané (lov na bič).

Závodu se zúčastnil pouze Janýs a Dan. Oba dvá si vedly velmi pěkně a na to, že to byly jejich první závody tohoto typu se i velmi pěkně umístili. Obá byli v kategorii do 14 let, kde bylo celkem 18 účastníků.

Dan se umístil na 9 místě a Janýs na 11. Ovšem, ceny si odnesli jako za místa první (feederový a vláčecí prut).

Chtěli bychom jim tímto ještě jednou poděkovat a pogratulovat, že se závodů zúčastnili, i když foukal vítr a byla zima.

Nadcházející závody jsou 19.4.2014 - Krajský přebor v plavané a 26.4.2014 - RT (hod na terče)

Přikládám odkaz na stránky s pořadím a s váhou ulovených ryb

Sobota 12.4.2014 - Náborové závody LRU feeder

Petrův zdar!

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se zúčastnili tohoto závodu. I přes ranní, poněkud nepříznivější počasí se nám den vydařil. Bohužel se nám v rybolovu moc nedařilo a ryby braly jen některým jedincům. Přesto však se nám v kategorii do 10 let umístil na 2 místě Ondra, kterému ještě jednou moc gratulujeme a v kategorii do 15 let, se na 6 místě s jednou rybou umístila Týna, také gratulujeme.

Myslím si, že i před nechuť ryb, které nám prostě nebraly, si děti den užily a získaly nové zkušenosti.

Nyní nás zítra, 15.4., čeká závod v plavané - Plaváček , tak snad budeme mít větší štěstí a v sobotu, 19.4.,  krajský přebor v plavané. Budeme rádi za případné zájemce o sobotní závod v lovu na bič.

Fotky ddo fotogalerie budou přidány během dne.